Trwa wiosenna edycja programu #zawszeciekawi dla szkół średnich
Jak się studiuje na Politechnice Warszawskiej? Zapiszcie się, weźcie udział w zajęciach i sprawdźcie!
Miłosz Sobociński – student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW i Piotr Szałas – absolwent Wydziału Transportu PW stanęli na podium 3. edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową organizowanego przez PLL LOT. Konkurs wyróżnia prace dyplomowe mające potencjał wdrożeniowy w przemyśle lotniczym.
Technologia w służbie dziedzictwa – współpraca PW z Fundacją Stare Powązki
Fundacja Stare Powązki oraz Politechnika Warszawska, reprezentowana przez Wydział Geodezji i Kartografii, podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest rozwijanie wspólnych działań w obszarach: naukowych, edukacyjnych i wdrożeniowych.
PW zapewni Fundacji merytoryczne wsparcie w zakresie projektów badawczych i inżynierskich, szczególnie w zastosowaniu nowoczesnych technologii w ochronie i zarządzaniu zasobami dziedzictwa.
Zespół studentów CombAIns z MiNI z nagrodą w HackCarpathia 2025
Zespół CombAIns, czyli grupa studentów z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, wziął udział w międzynarodowym hackathonie HackCarpathia 2025. Drużyna w składzie: Filip Langiewicz, Maciej Momot, Jakub Półtorak, Michał Pytel, Mikołaj Rowicki i Igor Rudolf zwyciężyła w kategorii AI LOT.
Komputer kwantowy z wygraną w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”
Prototyp infrastruktury komputera kwantowego MIKOK, realizowany przez konsorcjum, na które czele stoi Politechnika Warszawska, zwyciężył w konkursie na najciekawsze projekty opisane w katalogu Innowacje – Wdrożenia – Bezpieczeństwo – Obronność 2025.
Innowacyjna edukacja chemiczna w praktyce
Jak skutecznie uczyć chemii? Poprzez doświadczenie! Właśnie na tym opiera się współpraca Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. W ramach porozumienia uczniowie nowo utworzonej klasy z innowacją mają szansę zdobywać wiedzę w warunkach rzeczywistego laboratorium akademickiego.
Nowe rozwiązania w oczyszczaniu wody i produkcji wodoru od naukowców z PW
Zespół pod kierownictwem dr inż. Marty Mazurkiewicz-Pawlickiej z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW będzie realizował projekt „Zaawansowane nanomateriały hybrydowe do efektywnego foto(elektro)katalitycznego oczyszczania wody oraz produkcji wodoru”. Finansowanie na ten cel zostało przyznano w ramach konkursu M-ERA.NET.